Minisérie

Infekce a chronická onemocnění

Podrobnosti

Tato minisérie se soustředí na nejběžnějších infekce dnešní doby, které mají schopnost výrazně a dlouhodobě oslabovat náš organismus - Lymskou boreliózu, Herpesové viry a Covid. 
 
Lymská borelióza je geograficky se rozšiřující nemoc přenášená prostřednictvím brouků, klíšťat, komárů a dalšího hmyzu. Bakterie během infekce migrují tkáněmi hostitele, ulpívají v určitých buňkách, zasahují řadu systémů a způsobují chronické příznaky. Zasaženy jsou ramena imunitního systému, nervový systém, klouby, dále pak metabolické dráhy zánětu a schopnost detoxikace. Antibiotická léčba nenabízí u části zasažené populace dlouhotrvající řešení ke zmírnění více než 70 chronických příznaků. Pacienti trpí táhlými neurologickými a imunitními obtížemi a zvýšenou zánětlivostí.

EB viry, HHV-6 a další viry se soustředí na oblast neřešených chronických virových infekcí.
Virové infekce včetně herpesových virů jako je EBV, CMV, HHV-6 a dalších stojí za řadou vážných onemocnění trápících desítky milionů jedinců po celém světě – autoimunitní choroby, onkologické onemocnění, chronický únavový syndrom, fibromyalgie a zároveň způsobují značnou neurologickou morbiditu a mortalitu. Tento webinář se v detailu soustředí právě na problematiku latentní reaktivace jako na oblast, která je často v léčebných protokolech opomíjena. 

Webinář Postcovidový syndrom se věnuje problematice příznaků přetrvávajících po virovém onemocnění Covid 19. Postcovidový syndrom je monitorován u téměř 30 % osob, které si prošli tímto onemocněním. Ke dnešnímu datu bylo identifikováno více než 200 příznaků a je potvrzeno zasažení až 10 systémů/orgánů.

Všemi třemi webináři Vás provede Antony Haynes, britský nutriční terapeut s 30 letou praxí v oboru. Jako vždy je kromě detailního vhledu na danou problematiku součástí webinářů i terapeutická mapa, která pomáhá praktikům zdravotní obtíže efektivně zacílit. 
 

Obdržíte

  • Videonahrávky webinářů v angličtině s českými titulky (přístup na 1 rok)
  • Prezentace v pdf v českém jazyce
  • Prezentace v pdf v originále (angličtina)
  • Transkript webinářů v českém jazyce
  • Doporučenou literaturu, odkazy, zdroje

O lektorovi

Haynes, Antony, RNT

Antony Haynes RNT BA (Hons) Dip ION vede svou privátní praxi již 30 rokem a je jedním z nejzkušenějších registrovaných nutričních terapeutů ve Velké Británii. Je jedním z prvních praktiků, který již v roce 1992 implementoval do svého poradenství principy Funkční Medicíny. Skrze pravidelné přednášky a webináře Antony po celou dobu své praxe vzdělává nejen laickou veřejnost, ale i své kolegy. V klinické praxi se zaměřuje se na složité případy autoimunitních onemocnění, má velké zkušenosti s onemocněním trávicího traktu včetně SIBO, únavovým syndromem, kožními problémy a redukovanými kognitivními funkcemi. Posledních 9 let se zaměřuje na široké spektrum virových infekcí, jmenovitě na: EBV, HHV-6, VZV, HSV-1, HSV-2, HPV, parvoviry a Coxsackie viry. Je také úspěšným a ceněným autorem dvou knih o výživě. “The Insulin Factor” (vydáno v roce 2004) a “The Food Intolerance Bible” (vydáno v roce 2005). Je pravidelným hostem různých televizní a radiových pořadů. V březnu 2011 byla Antonymu prestižním magazínem CAM udělena cena “Outstanding Practice” za jeho letité předávání vědomostí a zkušeností, inspirování a motivování jak praktiků tak klientů.

Základní údaje

Obtížnost
Délka kurzu 65 + 62 + 90 minut
Hodnocení / certifikát Ano
Technické požadavky

Pro odborníky

Dostupné pouze pro přihlášené odborníky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter