jednotlivý kurz

Bolest skrze mindfulness a jógovou terapii

Podrobnosti

Bolest je běžnou součástí života. Může být emoční či fyzická, akutní či dlouhopřetrvávající. Ovlivňuje naši náladu, naše vztahy, náš každodenní život. A někdy, když neznáme její přímou příčinu, může bolest nabrat na intenzitě. Záměrem tohoto webináře je se s bolestí více seznámit, najít k ní přátelský postoj a vyzkoušet si praktické způsoby, jak s ní pracovat. Nahlédnete nejen do základní fyziologie, ale i zajímavých zákoutí psychologie bolesti a faktorů, které ji ovlivňují. Lektorka vás provede různými druhy práce s bolestí, které praktici mindfulness a jógy používají, i praktickým cvičením ve formě psaní, sebereflexe a mindfulness meditace. Získáte konkrétní tipy a cvičení na zvládání bolesti. Budete mít možnost zamyslet se nad svým vlastním postojem a kapacitou zvládání bolesti.

 

Upozornění: tento workshop nezastupuje lékařskou intervenci či terapii a je pouze informativního a inspirativního charakteru.

Co se dozvíte

  • Co probíhá v našem těle, když nás bolí
  • Jak mozek kóduje bolest
  • Jaké faktory bolest ovlivňují
  • Použití jednoduché analogie "přetékajícího hrnku"
  • Různé úrovně zvládání bolesti
  • Jak může jógová terapie a mindfulness pomoci
  • Praktické cvičení mindfulness na spojení se s bolestí

Obdržíte

  • Videonahrávku webináře (přístup na 1 rok)
  • Prezentaci v pdf
  • Doporučenou literaturu

O lektorovi

Kyriakou, Jana

Jana Kyriakou praktikuje a učí pohyb a práci s tělem i myslí více než 20 let. Pomáhá dospělým, dětem a mladistvým, aby se cítili ve svém těle doma, aby uměly pracovat se stresem a úzkostmi a aby žili naplno a s radostí. Je mezinárodně certifikovaná lektorka mindfulness, jógy a jógové psychologie, pilates, jógy smíchu, tance a programu Embody Love Movement© (ELM), zaměřujícího se na problematiku “body-image” a rozvoj sebelaskavosti. Jana poskytuje také jógovou terapii jako prevenci a podporu při poruchách příjmu potravy, sebepoškozování, nízké sebeúctě a úzkostech. Byla členkou týmu expertů v Národním ústavu duševního zdraví, kde se podílela na projektu zavedení psychosociální výchovy do českého školství a je spoluzakladatelkou projektu Motion Digital, který přináší wellbeing a podporu duševního zdraví dospělým a mládeži z fondů EU. Je autorkou digitální učebnice “Rosteme Spolu” - praktický průvodce milující mámy, aneb jak si užít dospívání své dcery krok za krokem.
 

Základní údaje

Obtížnost
Počet lekcí 1
Délka kurzu 66 minut (46 +20)
Technické požadavky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter