jednotlivý kurz

Řešení hyperglykémie pomocí trofologie

Podrobnosti

Co se dá dělat s příznaky diabetu druhého typu, kterými trpí velká část světové populace? Jen v České republice jedná o zhruba 11% dospělých, tedy 1 000 000 osob a toto číslo každým rokem narůstá. 

Lorna Fernándes, ND vám v tomto webináři představí jeden z možných naturopatických přístupů k řešení hyperglykémie. Jedná se o komplexní pohled na všechny stěžejní oblasti hrající roli ve vzniku metabolických nerovnováh - metabolismus a žlázy s vnitřní sekrecí, epigenetiku a mezigenerační imprinting, roli autopoiézy a vmezeřené tkáně, dále pak živin a správného pH organismu. Komplexní terapeutické zacílení všech těchto oblastí přináší významné změny v regeneraci a fungování organismu.

Lorna Fernández vám představí tzv. trofologický program, díky kterému se jí efektivně daří mírnit příznaky hyperglykémie, jednoho z příznaků diabetu a metabolického syndromu. Dodržováním 5ti jednoduchých pravidel řeší tuto metabolickou nerovnováhu v řádu týdnů. Provede vás 9 denní trofologickou dietou, které je používána k počátečnímu restartu organismu, a která je založena na konzumaci nutričně densních potravin tak, aby se zvýšila fyzická, chemická a biologická kvalita organismu. Představí i pravidla následného dlouhodobého stravování. Hovoří i o síle “imprintingu” a jak s ním pracovat, poněvadž naturopaté vnímají diabetes jako součást metabolické poruchy, se kterou je potřeba pracovat celostně, nejen na úrovni nutriční, ale také se zahrnutím našeho psyché. 

Co se dozvíte

 • O historii hyperglykémie
 • Mezinegerační dopad vzniku metabolických chorob a imprinting
 • Metabolismus organismu, buněčný metabolismus a žlázy s vnitřní sekrecí a jejich role ve zdraví a nemoci
 • Nezbytnost udržení Autopoiézy a jak na to
 • Co je to vmezeřená tkáň, tekutina a jak je udržet zdravé
 • Jak vybírat ty správné živiny pro autopoézu, zdraví vmezeřené tkáně a pH
 • 5 pravidel, které pomáhají renenerovat organismus
 • 9ti denní dieta k restartu organismu

Obdržíte

 • Videonahrávku webináře ve španělštině s českými titulky (přístup na 1 rok)
 • Prezentaci v pdf v češtině
 • Prezentaci v pdf v originále (španělština)
 • Transkript webináře v českém jazyce
 • Tabulku glykemického indexu potravin (v češtině)
 • Trofologický program na regulaci hyperglykémie
 • Certifikát o absolvování webináře (po úspěšném splnění testu, který najdete ve svém účtu v sekci Certifikáty)

O lektorovi

Fernández, Lorna BHSc. ND

Lorna Estefanía Fernandez BHSc. ND je mexická naturopatka, která svůj naturopatický titul získala na vysoké škole v roce 2018. V privátní praxi se specializuje na prekoncepční až poporodní péči žen a zdraví dětí. Je v této oblasti vyhledávanou specialistkou díky kombinaci naturopatie a tradiční mexické medicíny. Pomáhá ženám připravit tělo na příchod nového života a následně jej po porodu (post partum) navrátit do rovnováhy nejen pomocí bylin a výživy, ale také speciálními koupelemi, terapiemi na uzavření kyčlí a technikami k celkovému navrácení vnitřní síly ženy. Ve své praxi využívá i reflexní terapii a aurikuloterapie (ušní akupunktura). Je specialistkou v oboru dětské homeopatie a diplomovanou terapeutkou trofologie - vědecky podložené kombinování stravy za účelem léčby nemocí. Je pravidelně zvána jako přednášející největšího jihoamerického naturopatického kongresu IACN díky svému zájmu v oblasti buněčné výživy, kde na toto téma přináší aktuální nové výzkumy a aplikace. Je držitelkou dimplomu Reiki Master a členkou ANNCH. 

Základní údaje

Obtížnost
Počet lekcí 1
Počet testů 1
Délka kurzu 62 minut
Hodnocení / certifikát Ano
Technické požadavky

Pro odborníky

Dostupné pouze pro přihlášené odborníky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter