jednotlivý kurz

Alzheimerova nemoc
a její terapie

Podrobnosti

Kognitivní úpadek je v dnešní stárnoucí populaci více než běžný. Činí člověka závislým na pomoci jiných, postihuje jeho intelekt, brání mu v aktivitách každodenního života. Alzheimerova nemoc (AN) postihuje nejčastěji seniory po 60. roku života a jejich počet se bohužel každým rokem zvyšuje. Prof. Strunecká, která přes 10 let spolupracovala na výzkumu AN a získala za to řadu ocenění, s vámi bude sdílet své cenné poznatky.
Nejdříve posluchače provede historií a patogenezí vzniku AN a vysvětlí rizikové faktory. Následně prozradí 10 varovných příznaků tohoto vážného kognitivního úpadku, který je v dnešní době považován za globální zdravotní problém. Vysvětlí problematiku užívaných léčiv a poradí vám, jaké jednoduché úpravy jídelníčku můžete do svého denního režimu pro zdraví mozku zakomponovat, včetně specifických doplňků stravy. Seznámí vás s testem pro včasné rozpoznání Alzheimerovy nemoci, který si každý z nás může provést sám doma. Zmíní, jak zmírňovat příznaky této choroby v domácím prostředí. 

Tento webinář lze zakoupit samostatně a nebo jako součást minisérie Zdravě až do smrti

Co se dozvíte

  • Historie objevu AN
  • Rizika vzniku AN a jak některá z nich eliminovat
  • Příznaky AN
  • Jak se AN léčí
  • MMSE test pro včasné rozpoznání AN
  • Prevence v domácím prostředí
  • Návrh stravovacího režimu a doplňků stravy s pozitivním působením na kognitivní funkci

Obdržíte

  • Videonahrávku webináře (přístup na 1 rok)
  • Prezentaci v pdf
  • Doporučenou literaturu

O lektorovi

Strunecká, Anna, RNDr. DrSc.

Prof. Anna Strunecká RNDr. DrSc. vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK, obor biologie–chemie (1961-1966). V roce 1972 získala titul CSc. z normální a patologické fyziologie UK. V roce 1980 byla jmenována a ustanovena docentkou fyziologie a v roce 1987 získala doktorát věd (DrSc.). V roce 1989 byla jmenována a ustanovena profesorkou fyziologie. V letech 1981–1990 zastávala pozici vedoucí Katedry fyziologie a vývojové biologie PřF UK, kde následně působila až do roku 2006. V letech 2008-2013 působila na 1. lékařské fakultě UK, Ústav lékařské biochemie a laboratorní diagnostiky, laboratoř  neurofarmakologie. Z pedagogické práce na UK má má dlouholeté zkušenosti. Byla řešitelkou 7 grantových projektů, které poukazují na mechanismy vzniku patofyziologických změn u Alzheimerovy nemoci a autismu. Publikovala více než 300 odborných prací, byla členkou redakční rady časopisu Americké fyziologické společnosti News in Physiology a mezinárodního časopisu Fluoride. V letech 2002–2004 byla koordinátorkou pro přípravu projektu Evropské unie, kterého se pod jejím vedením účastnilo 352 vědců z 15 zemí. V roce 1995 dostala diplom Amerického biografického ústavu Žena roku. Více informací o její práci můžete nalézt na www.strunecka.cz 

Základní údaje

Obtížnost
Počet lekcí 1
Délka kurzu 62 minut
Technické požadavky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter