jednotlivý kurz

Postcovidový syndrom

Podrobnosti

Tento webinář se věnuje problematice postcovidového syndromu neboli příznaků přetrvávajících po virovém onemocnění Covid 19. Postcovidový syndrom je monitorován u téměř 30 % osob, které si prošli tímto onemocněním. Ke dnešnímu datu bylo identifikováno více než 200 příznaků a je potvrzeno možné zasažení 10 systémů/orgánů.

Antony Haynes vás provede detailním modelem toho, jak covidová infekce na organismus působí, vysvětlí, jak jsou zasaženy různé věkové skupiny a proč častěji tzv. Long Covidem trpí ženy než muži. Vysvětlí rozdíly mezi příznaky akutního nakažení, post-akutního zdravotního stavu a post-covidového syndromu, včetně průměrné délky trvání. Provede vás studiemi o působení jednotlivých nutrientů, které se běžně používají. Vysvětlí důvody, proč se postcovidový syndrom překrývá s příznaky chronického únavového syndromu, MCAS (mast cell activation syndrom, syndrom aktivace žírných buněk), klasického postvirového syndromu a POTS (syndromu posturální ortostatické tachykardie). V detailu pohovoří na téma reaktivace EBV a dalších herpesových virů, významu NO/ONOO cyklu a nabídne řešení, jak postupovat při prezentaci jednotlivých příznaků. Vysvětlí význam niacinu a nízkohistaminové diety a proč je jako ukazatel dobré používat d-dimerový test. Vše výše zmíněné je podloženo studiemi, na které můžete z PDF dokumentu přímo prokliknout k ověření informací. 

Na tuto část Antony přímo navazuje možným terapeutickým postupem při podpoře klienta s postcovidovým syndromem. Vrací se k diskutovaným okruhům zánětu, imunity, virové reaktivace, mitochondriální nedostatečnosti, NO/ONOO cyklu a dalších a detailně diskutuje aplikaci doplňků stravy včetně jejich dávkování. 

Co se dozvíte

 • Jak rozpoznat post-covidový syndrom
 • Změna příznaků během roku s post-covidovým syndromem
 • Klíčová role nutrientů v post-covidovém syndromu
 • Role stravy - rizikové potraviny a vhodné funkční skupiny
 • Základní seznam doplňků stravy při post-covidovém syndromu
 • Různé úhly terapeutického postupu (zánět, mito, virová reaktivace apod)
 • Návrhy postupu a dávkování nutrientů při oslabení různých systémů

Obdržíte

 • Videonahrávku webináře v angličtině s českými titulky (přístup na 1 rok)
 • Prezentaci v pdf v českém jazyce
 • Prezentaci v pdf v originále (angličtina)
 • Transkript webináře v českém jazyce
 • Doporučenou literaturu, zdroje, studie
 • Certifikát o absolvování webináře (po úspěšném splnění testu, který najdete ve svém účtu v sekci Certifikáty)

O lektorovi

Haynes, Antony, RNT

Antony Haynes RNT BA (Hons) Dip ION vede svou privátní praxi již 30 rokem a je jedním z nejzkušenějších registrovaných nutričních terapeutů ve Velké Británii. Je jedním z prvních praktiků, který již v roce 1992 implementoval do svého poradenství principy Funkční Medicíny. Skrze pravidelné přednášky a webináře Antony po celou dobu své praxe vzdělává nejen laickou veřejnost, ale i své kolegy. V klinické praxi se zaměřuje se na složité případy autoimunitních onemocnění, má velké zkušenosti s onemocněním trávicího traktu včetně SIBO, únavovým syndromem, kožními problémy a redukovanými kognitivními funkcemi. Posledních 9 let se zaměřuje na široké spektrum virových infekcí, jmenovitě na: EBV, HHV-6, VZV, HSV-1, HSV-2, HPV, parvoviry a Coxsackie viry. Je také úspěšným a ceněným autorem dvou knih o výživě. “The Insulin Factor” (vydáno v roce 2004) a “The Food Intolerance Bible” (vydáno v roce 2005). Je pravidelným hostem různých televizní a radiových pořadů. V březnu 2011 byla Antonymu prestižním magazínem CAM udělena cena “Outstanding Practice” za jeho letité předávání vědomostí a zkušeností, inspirování a motivování jak praktiků tak klientů.

Základní údaje

Obtížnost
Počet lekcí 1
Počet testů 1
Délka kurzu 90 minut
Hodnocení / certifikát Ano
Technické požadavky

Pro odborníky

Dostupné pouze pro přihlášené odborníky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter