jednotlivý kurz

EBV, HHV-6 a další viry

Podrobnosti

Tento informacemi nabitý webinář se soustředí na oblast neřešených chronických virových infekcí.
Virové infekce včetně herpesových virů jako je EBV, CMV, HHV-6 a dalších stojí za řadou vážných onemocnění trápících desítky milionů jedinců po celém světě – autoimunitní choroby, onkologické onemocnění, chronický únavový syndrom, fibromyalgie a zároveň způsobují značnou neurologickou morbiditu a mortalitu. Tento webinář se v detailu soustředí právě na problematiku latentní reaktivace jako na oblast, která je často v léčebných protokolech opomíjena. 

Antony Haynes s posluchači projde způsob přenosu a replikace, příznaky akutních i chronických infekcí, vysvětlí rozdíly v testování Elispot, ELISA a protilátek a laboratorních výsledků na klinických případech. V detailu prochází jednotlivé oblasti autoimunity a imunitního systému, onkologie, chronického únavového syndromu a dopadu virových infekcí na zdraví člověka.

Podělí se o protokol úspěšné léčby akutní reaktivace EB viru lékařky Flavinové, která jako první na základě specifické nutriční terapie dokázala zabránit život ohrožujícímu zvětšení jater a sleziny, které se ve vážných případech objevuje. Provede posluchače seznamem efektivních antivirotických nutriceutik a a fytoceutik včetně kyseliny huminové, monolaurinu, NAC, lysinu, Takuny a vysvětlí přesný mechanismus jejich působení.   

Celá přednáška je podložena desítkami odkazů na studie a další informace, které si posluchač může ve svém volném čase dále studovat. 
 

Co se dozvíte

 • Které oblasti organismu jsou nevíce zasaženy virovými infekcemi.
 • Jaké viry jsou pro naše klienty nejrelevantnější.
 • Příznaky a symptomy, které se mohou projevit u virových infekcí.
 • Jak viry testovat.
 • Rody virů, onemocnění, příznaky a symptomy.
 • Detailní pohled na řadu herpesových virů HSV-1, HSV-2, HHV-3, HHV-4, HHV-5, HHV-6 A a B, HHV-7 a HHV-8.
 • Připomenutí důležitosti imunity hostitele.
 • Přímá vazba mezi viry a autoimunitními stavy.
 • Jaké nutriceutika a fytoceutika úspěšně lidem pomáhají zvládnout virové infekce.
 • Protokol Dr. Flavinové k zaléčení závažné formy reaktivace EBV.

Obdržíte

 • Videonahrávku webináře v angličtině s českými titulky (přístup na 1 rok)
 • Prezentaci v pdf v českém jazyce
 • Prezentaci v pdf v originále (angličtina)
 • Transkript webináře v českém jazyce
 • Doporučenou literaturu, odkazy, zdroje

O lektorovi

Haynes, Antony, RNT

Antony Haynes RNT BA (Hons) Dip ION vede svou privátní praxi již 30 rokem a je jedním z nejzkušenějších registrovaných nutričních terapeutů ve Velké Británii. Je jedním z prvních praktiků, který již v roce 1992 implementoval do svého poradenství principy Funkční Medicíny. Skrze pravidelné přednášky a webináře Antony po celou dobu své praxe vzdělává nejen laickou veřejnost, ale i své kolegy. V klinické praxi se zaměřuje se na složité případy autoimunitních onemocnění, má velké zkušenosti s onemocněním trávicího traktu včetně SIBO, únavovým syndromem, kožními problémy a redukovanými kognitivními funkcemi. Posledních 9 let se zaměřuje na široké spektrum virových infekcí, jmenovitě na: EBV, HHV-6, VZV, HSV-1, HSV-2, HPV, parvoviry a Coxsackie viry. Je také úspěšným a ceněným autorem dvou knih o výživě. “The Insulin Factor” (vydáno v roce 2004) a “The Food Intolerance Bible” (vydáno v roce 2005). Je pravidelným hostem různých televizní a radiových pořadů. V březnu 2011 byla Antonymu prestižním magazínem CAM udělena cena “Outstanding Practice” za jeho letité předávání vědomostí a zkušeností, inspirování a motivování jak praktiků tak klientů.

Základní údaje

Obtížnost
Délka kurzu 62 minut
Hodnocení / certifikát Ano
Technické požadavky

Pro odborníky

Dostupné pouze pro přihlášené odborníky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter