jednotlivý kurz

Úskalí sportovní výživy a jak jim předcházet

Podrobnosti

V úvodu webináře jsou posluchačům představeny hlavní aspekty sportovní výživy a nastíněn komplexní pohled, jak integrovat kvalitativní i kvantitativní stránku výživy.

Hlavní část přednášky se poté zaměřuje na nejčastější chyby ve výživě kondičních i vrcholových sportovců a důsledky, které z nich mohou, především z dlouhodobého hlediska, plynout.

Posluchačům jsou představeny praktické nástroje a postupy, jak tyto chyby ve své výživě a životosprávě včas odhalit a optimalizovat dle subjektivních charakteristik a požadavků dané sportovní disciplíny.

Součástí nutričních doporučení jsou také vhodné suplementační postupy, tedy jak optimálně vybrat a dávkovat doplňky stravy ke kompenzaci deficitů, resp. vhodné prevenci jejich vzniku, a tím také udržení či navýšení sportovní výkonnosti.

Většina z prezentovaných postupů se zaměřuje především na dlouhodobou perspektivu sportovního výkonu a zdravotní aspekty lidského těla, které podmiňují to, jak dlouho a efektivně bude sportovec schopen udržovat a navyšovat své kapacity.

Tato přednáška je druhá z minisérie Výživa pro maximalizaci sportovního výkonu a lze ji koupit jako součást minisérie a nebo samostatně. 

Co se dozvíte

  • hlavní aspekty sportovní výživy aneb jak se lépe vyznat v různých protichůdných názorech
  • nejčastější chyby ve výživě a dalších postupech kondičních i vrcholových sportovců a z nich plynoucí rizika
  • jaké jsou často chybějící nutrienty ve výživě sportovců a jak je ideálně doplnit, resp. vhodně předcházet vzniku a prohlubování různých deficitů ve stravě
  • které doplňky stravy mohou prokazatelně zlepšovat dlouhodobou výkonnost sportovce prostřednictvím efektivnější regenerace, prevence zranění a podpory zdraví

Obdržíte

  • Videonahrávku webináře ve slovenském jazyce (přístup na 1 rok)
  • Prezentaci v pdf v českém jazyce

O lektorovi

Staš, Ján, Mgr.

Ján Staš Mgr. je sportovním koučem, výživovým poradcem, lektorem. Problematikou výživy ve vztahu k mnoha úrovním lidského zdraví a výkonnosti se aktivně zabývá od roku 2008. Od roku 2013 působí jako sportovní trenér a výživový poradce, od roku 2015 také jako lektor kurzů pro výživové poradce a specializovaných seminářů s primárním zaměřením na sportovní výživu a využití doplňků stravy v podpoře fyzického i mentálního výkonu. Přednáší ve Škole Klinické Naturopatie v rámci předmětů Makroživiny a Mikroživiny. Je spoluautorem několika odborných publikací v oblasti výživy a sportovní výživy. Ve své praxi spolupracuje s řadou kondičních i vrcholových sportovců, především z odvětví bojových sportů a zaměřuje především na to, jak pomocí vhodné výživy, doplňků stravy a dalších nástrojů maximalizovat výkonnost ve sledovaných oblastech.

Základní údaje

Obtížnost
Počet lekcí 1
Délka kurzu 71 minut
Technické požadavky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter