jednotlivý kurz

Poruchy příjmu potravy

Podrobnosti

Poruchy příjmu potravy jsou závažným psychickým onemocněním, se kterým se bohužel v dnešní době potýká relativně velká část populace, ve větší míře ženy. Zároveň narůstá počet nemocných v dospívajícím věku. Mnoho lidí se také pohybuje v různých fázích a na různých pozicích spektra tohoto onemocnění, které často doprovází i další úzkosti či závislosti. V tomto webináři Vás lektorka provede základními definicemi a spektrem poruch příjmu potravy (PPP), jejich příčinami a projevy. Krátce se dotkne i statistik tohoto psychického onemocnění u nás i ve světě. 

Mnoho vědeckých studií poukazuje na benefity speciálně upravené jógy a mindfulness v prevenci a podpoře léčby PPP.  Jana Kyriakou v tomto webináři sdílí konkrétní tipy na využití určitých aspektů a cvičení jógy a mindfulness podpořené výzkumem (evidence based) i vlastní letité zkušenosti s prací s dospělými i dospívajícími klientkami s PPP. Upozorní i na to, kdy jóga může naopak nemocným uškodit. 

 

Upozornění: tento workshop nezastupuje lékařskou intervenci či terapii a je pouze informativního a inspirativního charakteru.

Co se dozvíte

  • Základní odborné rozdělení a spektrum poruch příjmu potravy (PPP)
  • Jaké jsou příčiny a faktory, které přispívají k onemocnění PPP a co můžeme ovlivnit
  • Co je to jóga a mindfulness
  • Jak může speciálně upravená jógová terapie a mindfulness pomoci v prevenci a léčbě PPP
  • Kdy může jóga onemocnění naopak spustit či zhoršit
  • Konkrétní tipy na využití jógy a mindfulness pro lidi žijící s PPP, pro jejich okolí a blízké, pro pomocné profese/odborníky pracující s lidmi s PPP (psychoterapeuti, osobní trenéři, fyzioterapeuti, lektoři jógy, naturopati, sociální pracovníci apod.)
  • Dechovou praxi a mindfulness meditaci, kterou můžete využít pro podporu léčby PPP

Obdržíte

  • Videonahrávku webináře (přístup na 1 rok)
  • Prezentaci v pdf
  • Doporučenou literaturu

O lektorovi

Kyriakou, Jana

Jana Kyriakou praktikuje a učí pohyb a práci s tělem i myslí více než 20 let. Pomáhá dospělým, dětem a mladistvým, aby se cítili ve svém těle doma, aby uměly pracovat se stresem a úzkostmi a aby žili naplno a s radostí. Je mezinárodně certifikovaná lektorka mindfulness, jógy a jógové psychologie, pilates, jógy smíchu, tance a programu Embody Love Movement© (ELM), zaměřujícího se na problematiku “body-image” a rozvoj sebelaskavosti. Jana poskytuje také jógovou terapii jako prevenci a podporu při poruchách příjmu potravy, sebepoškozování, nízké sebeúctě a úzkostech. Byla členkou týmu expertů v Národním ústavu duševního zdraví, kde se podílela na projektu zavedení psychosociální výchovy do českého školství a je spoluzakladatelkou projektu Motion Digital, který přináší wellbeing a podporu duševního zdraví dospělým a mládeži z fondů EU. Je autorkou digitální učebnice “Rosteme Spolu” - praktický průvodce milující mámy, aneb jak si užít dospívání své dcery krok za krokem.
 

Základní údaje

Obtížnost
Počet lekcí 1
Délka kurzu 77 minut
Technické požadavky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter