jednotlivý kurz

Očkování

Podrobnosti

S rostoucím počtem proočkovanosti naší společnosti se snižuje prevalence a úmrtnost u určitých infekčních onemocnění a tím riziko epidemií. Oproti tomu však roste počet chronických stavů včetně autoimunitních stavů, onemocnění střev, syndromu náhlého úmrtí kojenců (SIDS), autismu. A i přesto, že neexistují dostatečné vědecké důkazy, které by podpořily fakt, že očkování není kauzálním faktorem, určité spojení nalezeno bylo. Právě z tohoto důvodu se očkování v posledních letech stalo jedním z nejkontroverznějších témat. Nárůst nežádoucích reakcí na očkování je obavou mnoha rodičů, což vede k jejich rozhodnutí neočkovat nebo změnit očkovací plán dítěte. 

Dr. Katarina Vaculik, ND posluchače krok po kroku provede touto komplexní problematikou. Hovoří o chování našeho imunitního systému, o rizicích ale i výhodách očkování, o tom jak si poradit s možnými vedlejšími účinky po očkování a vysvětluje jaké další modality lze k podpoře imunitního systému využít. 
 

Co se dozvíte

 • rozdíl mezi vlastní a uměle získanou imunitou
 • konvenční a naturopatický pohled na očkování
 • druhy vakcín a jejich aplikace
 • popis infekčních nemocí a očkovací kalendář
 • dostupné alternativy imunizace
 • doporučení na nutriční protokol před a po očkování k podpoře organismu
 • přírodní přístup podpory imunity a řešení vedlejších účinků očkování používáním modalit jako je správná výživa, doplňky stravy, homeopatie a další

Obdržíte

 • Videonahrávku webináře v angličtině s českými titulky (přístup na 1 rok)
 • Prezentaci v pdf v českém jazyce
 • Prezentaci pdf v originále (angličtina)
 • Transkript webináře v českém jazyce

O lektorovi

Vaculík, Katarína Dr. ND RN

Kanadská naturopatická lékařka Katarina Vaculík Dr. ND RN si pozitivní vztah k přírodní medicíně postupně získala skrze osobní a pracovní zkušenosti. Dlouhodobě žila v Kanadě, kde nejdříve vystudovala jako zdravotní sestra a pracovala v nemocnici na jednotce intenzivní péče (JIP) a později na Intravenózní infuzní klinice, kde se specializovala na léčbu autoimunitních chorob pomocí biologických léků. Její neustálý zájem o anatomii a fyziologii lidského těla ji přivedl k rozhodnutí pokračovat ve svém vzdělávání, tentokrát na vysoké škole celostní medicíny v Torontu. Po dalších 4 letech intenzivního studia oboru “Naturopathic Doctor” na vysoké škole Canadian College of Naturopathic Medicine získala nejen vzdělání a titul Naturopathic Doctor (ND), ale též pochopení a respekt pro lidské tělo, mysl a duši a jejich nerozlučnost. Nalézt skutečnou podstatu problému vyžaduje detailní anamnézu a náhled do organismu a jeho všestranné propojení v širokých souvislostech. Katarina Vaculík v současné době pomáhá s rozvojem celostní medicíny i v České republice, kde žije se svým manželem a dvěma dětmi.

Základní údaje

Obtížnost
Délka kurzu 68 minut
Technické požadavky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter