jednotlivý kurz

Menopauza nejsou jen návaly horka

Podrobnosti

Menopauza je přirozeným přechodem ženského těla do další životní fáze, ovšem pokud na ni není organismus připraven, může to být zdlouhavý proces s nepříjemnými příznaky. 

V tomto webináři nazvaném „Menopauza nejsou jen návaly horka“ Christine Bailey, MSc. hovoří o dalších neméně důležitých aspektech, které ženy běžně trápí, se kterými si neví rady a které nesmíme opomenout.

V detailu se soustředí na témata přibírání na váze, glukózového metabolismu, inzulinové rezistence a změny pocitů hladu a nasycení. Vysvětluje, jak a proč se ženy cítí více unavené až vyčerpané, proč se zhoršuje jejich kognitivní funkce a paměť a jak vzniku těchto stavů zabránit. Mluví i o známém tématu řídnutí kostí a ubývání svalové hmoty a vysvětluje, které nutrienty kromě vitaminu D a K2 jsou pro ženy důležité. Zmíní, proč dochází ke klíčovým změnám v lipidovém metabolismu, zvýšenému oxidativním stresu a možnému celkovému zhoršení kardiovaskulárního zdraví. Lektorka pohovoří i o cirkadiánním rytmu a nespavosti.

Chritine Bailey během webináře nabízí k jednotlivým oblastem své letité postřehy k úpravě životosprávy a jídelníčku a nutriční strategie se zařazením specifických potravin a doplňků stravy. 

Tento webinář vřele doporučujeme nejen terapeutům, kteří se ženami pracují, ale i všem ženám obecně. 

Co se dozvíte

 • Co se v těle ženy v přípravě na menopauzu a během menopauzy děje
 • Co dělat již od 40 let věku pro snížení možných nepříjemných příznaků na minimum
 • Na jaké oblasti se z preventivního hlediska zaměřit a jak
 • Jak podporovat zdravý glukózový metabolismus a minimalizovat problémy s přibíráním na váze
 • Jak správně podporovat zdraví kostí a eliminovat rizika osteoporózy
 • Jak se starat o zdraví kardiovaskulárního systému
 • Strategie pro zmírnění únavy a vyčerpání způsobené hormonálními změnami
 • Strategie pro udržení kognitivního zdraví
 • Strategie při nespavosti

Obdržíte

 • Videonahrávku webináře v angličtině s českými titulky (na 1 rok)
 • Prezentaci v pdf v českém jazyce
 • Prezentaci v pdf v originále (angličtina)
 • Transkript webináře v českém jazyce

O lektorovi

Bailey, Christine, MSc.

Christine Bailey, MSc. je ve Velké Británii oceněnou registrovanou odbornicí na výživu (BANT) a zdravé stravování. Od roku 1999 je také kuchařkou a autorkou. S vášní pro tvorbu delikátních a výživných receptů má Christine pověst člověka, který dokáže nadchnout ostatní pro zdravé, opravdové jídlo. Christine má hluboké akademické a vědecké základy – získala dva bakalářské tituly, jeden magisterský, dále pokračovala v postgraduálním vzdělávání ve výživě a kuchařském vzdělávání. Je držitelkou plné kvalifikace ve Funkční Medicíně. Je vyhledávanou konzultantkou mnoha společností a přispěvovatelkou do celostátního tisku. Pořádá lekce “Výživného vaření” včetně populárních lekcí pro děti. Vyvíjí nové recepty a produkty pro široké spektrum společnosti, pravidelně se objevuje v médiích diskutujících na téma stravy, výživy a fitness. Při své práci výživové konzultantky Christine používá EBM (vědecký výzkum založený na důkazech), neustále monitoruje nové studie a publikace, které se objevují v médiích. Pevně věří v co nejjednodušší cestu a zaměřuje se na výživově skutečně hodnotnou stravu. ”Výživa by neměla být komplikovaná”, říká. “Není to o dělání velkých změn nebo následování výstředních diet. Naprosto dostačující je v průběhu času krok po kroku měnit stravovací návyky a budovat zdravý způsob života.”

Základní údaje

Obtížnost
Počet lekcí 1
Délka kurzu 59 minut
Technické požadavky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter