jednotlivý kurz

Když jsou ženské hormony
v nerovnováze

Podrobnosti

Tento webinář je přehledným a detailním vhledem do hormonálního zdraví ženy. Lektorka Christine Bailey v něm popíše menstruační cyklus, jednotlivé hormony a příznaky jejich nerovnováhy. Následně vysvětlí, jak probíhá metabolismus hormonů v našem těle a jak nerovnováha vzniká. Probere témata premenstruačního syndromu (PMS), cyst a polycystických vaječníků (PCOS), endometriózy, perimenopauzy a menopauzy. Pomůže vám porozumět, proč ženy s bezproblémovou menstruací mohou trpět nepříjemnými změnami cyklu v pozdějším věku. 

Estrogenní dominanci, která je v dnešní době nejčastější hormonální nerovnováhou a stojí za řadou ženských gynekologických obtíží, se Christine v tomto webináři věnuje detailně. Dozvíte se, jak estrogenní dominance vzniká, jaké jsou její příznaky a jaký má vliv na organismus. Lektorka vám představí typy estrogenů, vysvětlí, které mají v těle ochrannou funkci a které mohou naopak způsobovat problémy, jak jsou v těle metabolizovány a co dělat, když některé z hormonálních drah nejsou plně funkční. Popíše možnosti jejich testování a nabídne řešení, jak estrogenní nerovnováhu srovnat pomocí jednoduchých úprav stravy, případně suplementů, a to i s odkazy na odpovídající studie. Vysvětlí, proč je důležité estrogenní dominanci nenechat v těle vládnout, jaký má přesah do dalších soustav a orgánů a proč ji vyřešit před tím, než žena začne procházet menopauzou. 

Tento velice informativní webinář je vhodný pro každou ženu bez rozdílu věku. Je cenným přehledem a přináší spoustu důležitých informací pro praktiky nebo lékaře, které pracují v oboru ženského zdraví.

Co se dozvíte

  • Jaké jsou příznaky hormonální nerovnováhy a které hormony za ně mohou
  • Jak vzniká estrogenní dominance a jak ji řešit
  • Podpora při PMS
  • Podpora při peri menopauze a menopauze
  • O PCOS a endometrióze
  • Jak dosáhnout rovnováhy skrze úpravu životosprávy a doplňky stravy pro výše zmíněné nerovnováhy
  • Seznam testů pro testování hormonální nerovnováhy

Obdržíte

  • Videonahrávku webináře v angličtině s českými titulky (přístup na 1 rok)
  • Prezentaci v pdf v českém jazyce
  • Prezentaci v pdf v originále (angličtina)

O lektorovi

Bailey, Christine, MSc.

Christine Bailey, MSc. je ve Velké Británii oceněnou registrovanou odbornicí na výživu (BANT) a zdravé stravování. Od roku 1999 je také kuchařkou a autorkou. S vášní pro tvorbu delikátních a výživných receptů má Christine pověst člověka, který dokáže nadchnout ostatní pro zdravé, opravdové jídlo. Christine má hluboké akademické a vědecké základy – získala dva bakalářské tituly, jeden magisterský, dále pokračovala v postgraduálním vzdělávání ve výživě a kuchařském vzdělávání. Je držitelkou plné kvalifikace ve Funkční Medicíně. Je vyhledávanou konzultantkou mnoha společností a přispěvovatelkou do celostátního tisku. Pořádá lekce “Výživného vaření” včetně populárních lekcí pro děti. Vyvíjí nové recepty a produkty pro široké spektrum společnosti, pravidelně se objevuje v médiích diskutujících na téma stravy, výživy a fitness. Při své práci výživové konzultantky Christine používá EBM (vědecký výzkum založený na důkazech), neustále monitoruje nové studie a publikace, které se objevují v médiích. Pevně věří v co nejjednodušší cestu a zaměřuje se na výživově skutečně hodnotnou stravu. ”Výživa by neměla být komplikovaná”, říká. “Není to o dělání velkých změn nebo následování výstředních diet. Naprosto dostačující je v průběhu času krok po kroku měnit stravovací návyky a budovat zdravý způsob života.”

Základní údaje

Obtížnost
Počet lekcí 1
Délka kurzu 51 minut
Technické požadavky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter