jednotlivý kurz

Cholesterol pohledem naturopatie

Podrobnosti

V tomto webináři je pro vás připraven pohled na problematiku cholesterolu v širších souvislostech klinické naturopatie. Součástí přednášky je vysvětlení biochemické povahy cholesterolu i jeho proteinových přenašečů. Vysvětlíme si, jak se dívat na druhy lipoproteinových částic a co konkrétně v lidském organismu zajišťují.

Cílem webináře je nejen rozptýlit existující mýty o cholesterolu, ale také poskytnout nové informace v souvislostech se stravou, záněty kardiovaskulárního systému a preventivní péčí o vaše zdraví. Hovořit budeme o hyperlipidémii a zřejmě budete dost překvapeni, co vše má na ní vliv. Budeme se zabývat geny, spánkem i systémovou zánětlivostí. Součástí jsou i zmínky o provedených vědeckých studiích a výzkumech.

Závěrem jsou pro vás připravena komplexní doporučení nutriční terapie, potravinových doplňků i klíčových změn v oblasti životního stylu pro udržení zdravých hladin cholesterolu v krvi.
 

Co se dozvíte

  • Proč je cholesterol životně důležitý
  • Kde všude a v jakých podobách se nachází v lidském organismu
  • Co má společného cholesterol s hormony dobré nálady i libidem
  • Co je velmi účiným a levným regulátorem cholesterolu
  • Jak moc vajíčka ke snídani ovlivní syntézu cholesterolu

Obdržíte

  • Videonahrávku webináře v českém jazyce (přístup na 1 rok)
  • Prezentaci v pdf v českém jazyce

O lektorovi

Kunftová, Karolína, Mgr.

Karolína nejprve vystudovala přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde ji nejvíce nadchla biologie a fyziologie člověka i botanika. V posledním roce studia si vybrala studijní pobyt v holandském Maastrichtu, kde se věnovala oboru Public Health and Health Management. Poté pracovala v oblasti fyzio-fitness a současně jako HR managerka v IT firmách. Až v roce 2016 objevila naturopatii a ta ji změnila život. Vystudovala dvoj-obor Klinická nutriční medicína a Západní fytoterapie na Škole Klinické Naturopatie. Od roku 2018 se věnuje své naturopatické praxi. Ráda se neustále vzdělává a experimentuje, aby mohla svým klientům i studentům Školy Klinické Naturopatie být dobrou průvodkyní na cestě ke zdraví. V roce 2020, díky své mentorce Kateřině Boesenberg BHSc. ND, Karolína převzala kliniku Naturopathic Solutions v Praze, která je od roku 2022 zároveň klinikou studentskou. Karolína se také věnuje propagaci naturopatie na živo i v online světě.

Základní údaje

Obtížnost
Počet lekcí 1
Délka kurzu 60 minut
Technické požadavky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter