jednotlivý kurz

Složení našeho těla: symbol zdraví

Podrobnosti

Otázku optimální váhy, jak jí docílit a jak si ji udržet, řeší mnoho lidí. Antony Haynes RNT, britský nutriční terapeut problematiku tělesné váhy v tomto webináři detailně zkoumá. 
 
Cílem webináře je posluchači objasnit faktory, které je třeba při úpravě váhy brát v potaz. Ukazuje, že řešení správné kompozice těla je komplexnější než jen např. navýšení fyzické aktivity nebo omezení jídelníčku bez účelného rozmyslu. 
Antony hovoří o klíčových aspektech efektivního hubnutí – mj. dostatečné svalové hmotě a jak ji budovat, kvalitě stravy, rovnováze nutričních látek i možném efektivním typu diety a pohybu, které by měl jedinec zvážit. Porovnává typy sportů a vysvětluje, jaké jsou pro hubnutí vhodné a jaké ne. Vysvětluje, jak frekvence a intenzita pohybové aktivity ovlivňují snižování množství tukové tkáně. Mluví o hormonálních změnách při stresu, inzulinové rezistenci či suboptimální funkci štítné žlázy. Objasňuje rozdíly v přístupu mezi věkovými skupinami, ale i muži a ženami, a přístupu k modifikaci tělesné kompozice za cílem udržení zdraví.
Sdílí s posluchači i seznam klíčových nutrientů podílejících se na správné funkci metabolismu a také další aspekty a techniky, které mohou být pro posluchače méně známé, jako jsou například specifická dechová cvičení, u nichž byla prokázána efektivita v modulaci tukové tkáně a svalové hmoty. 

Díky svým klinickým zkušenostem nabízí Antony jako vždy hluboký přesah v této problematice. Probírané body z pohledu letitého praktika detailně vysvětluje a protkává souvislostmi a klinickými informacemi o chování našeho těla a metabolismu, což pomáhá tuto populární problematiku opravdu dobře pochopit. 
 

Co se dozvíte

 • Které aspekty k dosažení optimálního složení těla nesmíte opomenout
 • Jaká je optimální tělesná kompozice
 • Proč jsou někteří lidé s nadváhou zdraví a jiní ne a co to ovlivňuje
 • Klíčové modely stravování ke zlepšení tělesné kompozice
 • Jaké typy sportu, intenzita a frekvence jsou ty správné k optimalizaci tělesné kompozice
 • Klíčové nutrienty, které pomáhají při snižování tukové tkáně a proč
 • Jak spánek, hormonální nerovnováha a stres ovlivňují nadváhu a co s tím udělat
 • O specifických dýchacích cvičeních, které ovlivňují složení našeho těla

Obdržíte

 • Videonahrávku webináře v angličtině s českými titulky (na 1 rok)
 • Prezentaci v pdf v českém jazyce
 • Prezentaci v pdf v originále (angličtina)
 • Transkript webináře v českém jazyce

O lektorovi

Haynes, Antony, RNT

Antony Haynes RNT BA (Hons) Dip ION vede svou privátní praxi již 30 rokem a je jedním z nejzkušenějších registrovaných nutričních terapeutů ve Velké Británii. Je jedním z prvních praktiků, který již v roce 1992 implementoval do svého poradenství principy Funkční Medicíny. Skrze pravidelné přednášky a webináře Antony po celou dobu své praxe vzdělává nejen laickou veřejnost, ale i své kolegy. V klinické praxi se zaměřuje se na složité případy autoimunitních onemocnění, má velké zkušenosti s onemocněním trávicího traktu včetně SIBO, únavovým syndromem, kožními problémy a redukovanými kognitivními funkcemi. Posledních 9 let se zaměřuje na široké spektrum virových infekcí, jmenovitě na: EBV, HHV-6, VZV, HSV-1, HSV-2, HPV, parvoviry a Coxsackie viry. Je také úspěšným a ceněným autorem dvou knih o výživě. “The Insulin Factor” (vydáno v roce 2004) a “The Food Intolerance Bible” (vydáno v roce 2005). Je pravidelným hostem různých televizní a radiových pořadů. V březnu 2011 byla Antonymu prestižním magazínem CAM udělena cena “Outstanding Practice” za jeho letité předávání vědomostí a zkušeností, inspirování a motivování jak praktiků tak klientů.

Základní údaje

Obtížnost
Počet lekcí 1
Délka kurzu 77 minut
Technické požadavky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter