jednotlivý kurz

Plísně a mykotoxiny

Podrobnosti

V tomto více než hodinu a půl dlouhém semináři se britský nutriční terapeut Antony Haynes, NT, soustředí na problematiku plísní a mykotoxinů. Podává detailní přehled této aktuální, ale v klinické praxi často opomíjené problematice. 
Kontaminace plísněmi a mykotoxicita je celosvětovým problémem, na který upozorňuje i WHO a další zdravotnické organizace. Toxické účinky plísní a jejich toxinů se neomezují jen na možnou akutní otravu, ale - častěji - při chronické expozici stojí za vznikem imunitní nedostatečnosti, neurotoxicitou, hepatotoxitou, nefrotoxicitou a onkologickými onemocněními. Mykotoxiny jsou také silně spjaty s chronickým únavovým syndromem a respiračními obtížemi včetně alergických projevů a astmatu.
V této přednášce vás Antony seznámí s běžnými plísněmi a jejich mykotoxiny a popíše onemocnění, která způsobují. Část přednášky je věnována extrémní odolnosti plísní a mykotoxinů a jak správně postupovat při jejich eliminaci z bezprostředního okolí, tak i dekontaminaci/detoxikaci z organismu. Seznámí vás s testy, které nabízí laboratoře funkční medicíny a vysvětlí jejich použití a rozdíly. V neposlední řadě s posluchači sdílí i extenzivní seznam doplňků stravy, které se eliminaci mykotoxinů používají. To vše je doplněno desítkami studií, referencí a odkazů, které si můžete ve svém volném čase následně prostudovat.  
 

Co se dozvíte

 • Běžné plísně a mykotoxiny a kde se vyskytují
 • Které plísně a mykotoxiny jsou ty nejnebezpečnější a jaké oficiální protokoly existují, aby se zabránilo jejich konzumaci
 • Jaké existují laboratorní testy a jejich efektivita
 • Odolnost plísní a mykotoxinů a jak si s ní poradit
 • Mykotoxiny, oxidativní stres a genetická toxicita
 • Nutriceutika efektivní pro eliminaci a dekontaminaci mykotoxinů z našeho organismu
 • Jak se lze před mykotoxiny chránit
 • Jaké kroky podniknout při kontaminaci prostředí plísněmi

Obdržíte

 • Videonahrávku webináře v angličtině s českými titulky (přístup na 1 rok)
 • Prezentaci v pdf v českém jazyce
 • Prezentaci pdf v originále (angličtina)
 • Transkript webináře v českém jazyce
 • Odkazy na studie a další zdroje

O lektorovi

Haynes, Antony, RNT

Antony Haynes RNT BA (Hons) Dip ION vede svou privátní praxi již 30 rokem a je jedním z nejzkušenějších registrovaných nutričních terapeutů ve Velké Británii. Je jedním z prvních praktiků, který již v roce 1992 implementoval do svého poradenství principy Funkční Medicíny. Skrze pravidelné přednášky a webináře Antony po celou dobu své praxe vzdělává nejen laickou veřejnost, ale i své kolegy. V klinické praxi se zaměřuje se na složité případy autoimunitních onemocnění, má velké zkušenosti s onemocněním trávicího traktu včetně SIBO, únavovým syndromem, kožními problémy a redukovanými kognitivními funkcemi. Posledních 9 let se zaměřuje na široké spektrum virových infekcí, jmenovitě na: EBV, HHV-6, VZV, HSV-1, HSV-2, HPV, parvoviry a Coxsackie viry. Je také úspěšným a ceněným autorem dvou knih o výživě. “The Insulin Factor” (vydáno v roce 2004) a “The Food Intolerance Bible” (vydáno v roce 2005). Je pravidelným hostem různých televizní a radiových pořadů. V březnu 2011 byla Antonymu prestižním magazínem CAM udělena cena “Outstanding Practice” za jeho letité předávání vědomostí a zkušeností, inspirování a motivování jak praktiků tak klientů.

Základní údaje

Obtížnost
Délka kurzu 96 minut
Technické požadavky

Pro odborníky

Dostupné pouze pro přihlášené odborníky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter