jednotlivý kurz

Funkční poruchy zažívacího traktu

Podrobnosti

Mezi funkční poruchy zažívacího traktu se řadí více než 20 poruch spojených s narušenou funkčností jícnu, žaludku, žlučníku, duodena a střev, vč. konečníku. Poněvadž u těchto poruch nejsou často identifikovány žádné prokazatelné známky onemocnění nebo strukturální problémy, které by příznaky způsobily, jsou v některých případech považovány za psychosomatické a neřešitelné. Společným znakem těchto poruch však v drtivé většině případů bývá nadýmání a/nebo distenze břicha. 

V tomto webináři se tedy Antony Haynes, RNT zaměřuje na 7 hlavních oblastí, které změny v zažívacím traktu způsobují a mohou ve funkční poruchu vyústit. Hovoří o nejčastějších poruchách spojených s nadýmáním – SIBO, syndromu dráždivého střeva a funkční poruše střev a jak k nim klinicky přistupovat. Hovoří o dysbióze, problematické mikrobiotě, stravě, GALT a roli imunoglobulinů, hormonů a dalších aspektech. Sdílí s posluchači doplňky stravy a jejich dávkování a navrhuje nutriční intervence, které by mohly být nápomocné při řešení těchto nepříjemných obtíží. 

Co se dozvíte

 • 7 hlavních a 4 další možné příčiny nadýmání a jejich spojení s únavou
 • Jak z anamnézy klienta identifikovat hlavní příčiny nadýmání, jaké kroky podniknout k jeho vyřešení, nejvhodnější dietní přístup a nejúčinnější doplňky stravy
 • Přesah SIBO, IBS a těch, které mají nadýmání jako klinický znak a jak SIBO a IBS vyloučit
 • Role imunoglobulinů, GALT a hormonů ve funkčních poruchách
 • Role viscerální hypersenzitivity a abnormálních viscerosomatických reflexů
 • Nenutriční technika, která může pomoci nadýmání vyřešit
 • Cílené terapeutické intervence

Obdržíte

 • Videonahrávku webináře v angličtině s českými titulky (na 1 rok)
 • Prezentaci v pdf v českém jazyce
 • Prezentaci v pdf v originále (angličtina)
 • Transkript webináře v českém jazyce
 • Klinický graf funkční medicíny: Jak vyřešit SIBO (součást prezentace)
 • Klinický graf funkční medicíny: Jak vyřešit IBS (syndrom dráždivého střeva) (součást prezentace)
 • 2 klinické případové studie (v originále)

O lektorovi

Haynes, Antony, RNT

Antony Haynes RNT BA (Hons) Dip ION vede svou privátní praxi již 30 rokem a je jedním z nejzkušenějších registrovaných nutričních terapeutů ve Velké Británii. Je jedním z prvních praktiků, který již v roce 1992 implementoval do svého poradenství principy Funkční Medicíny. Skrze pravidelné přednášky a webináře Antony po celou dobu své praxe vzdělává nejen laickou veřejnost, ale i své kolegy. V klinické praxi se zaměřuje se na složité případy autoimunitních onemocnění, má velké zkušenosti s onemocněním trávicího traktu včetně SIBO, únavovým syndromem, kožními problémy a redukovanými kognitivními funkcemi. Posledních 9 let se zaměřuje na široké spektrum virových infekcí, jmenovitě na: EBV, HHV-6, VZV, HSV-1, HSV-2, HPV, parvoviry a Coxsackie viry. Je také úspěšným a ceněným autorem dvou knih o výživě. “The Insulin Factor” (vydáno v roce 2004) a “The Food Intolerance Bible” (vydáno v roce 2005). Je pravidelným hostem různých televizní a radiových pořadů. V březnu 2011 byla Antonymu prestižním magazínem CAM udělena cena “Outstanding Practice” za jeho letité předávání vědomostí a zkušeností, inspirování a motivování jak praktiků tak klientů.

Základní údaje

Obtížnost
Délka kurzu 58 minut
Technické požadavky

Pro odborníky

Dostupné pouze pro přihlášené odborníky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter