jednotlivý kurz

Neplodnost

Podrobnosti

Tento webinář vám přiblíží problematiku, se kterou podle Světové zdravotnické organizace v dnešní době potýká v západních zemích každý 4. pár. Dr. Katarina Vaculík, ND, kanadská naturopatická lékařka se pro vás v tomto webináři pokusila rozklíčovat veškeré zásadní (a zároveň holistické) aspekty, které je při řešení neplodnosti třeba vzít v potaz.

Její přístup je zaměřen na detailní analýzu celkového zdravotního stavu, aspekty životního stylu, rodinnou anamnézu, a také na fyzikální vyšetření i specifická laboratorní vyšetření, což pomáhá lépe identifikovat příčiny tohoto častého problému. 

Pokud jsou příčiny neplodnosti na základě výše zmíněného objasněny, naturopatická terapeutická léčba je následně individuálně nastavena a přizpůsobena. Dr. Vaculík vás provede jednotlivými používanými terapiemi zaměřenými na správnou životosprávu a úpravu jídelníčku. Vysvětlí roli doplňků stravy a bylin, jejich možnou aplikaci a vhodnost užívání. Pohovoří o roli akupunktury a homeopatie

Vysvětlí i možnosti a efektivitu kombinace klinické naturopatie s konvenční léčbou v komplexnějších případech, kdy se aplikuje hormonální terapie, nitroděložní inseminace (IUI), in vitro oplodnění anebo intra cytoplazmatická injekce spermie (ICIS).

Tato přednáška vám představí širokou škálu možností, které dnešní naturopatická či integrovaná medicína k řešení neplodnosti nabízí. 

Co se dozvíte

  • Jaké jsou nejčastější příčiny neplodnosti u obou pohlaví
  • Důležité faktory, které mají na oplodnění vliv
  • Poradenství a příprava páru při plánování těhotenství – mentální, fyzické a psychické zaměření při vyšetřování páru
  • Přehled vhodných laboratorních testů, které pomáhají identifikovat problém spojený s neplodností (vč. testů funkční medicíny)
  • Příprava a podpora organismu na těhotenství pomocí klinické naturopatie s pomocí úpravy životosprávy, doplňků stravy a bylinných přípravků a vhodnost jejich užívání
  • Pohled na energetickou rovnováhu prostřednictvím homeopatie a akupunktury
  • Druhy konvenční léčby při pomoci oplodnění

Obdržíte

  • Videonahrávku webináře ve slovenštině (přístup na 1 rok)
  • Prezentaci v pdf

O lektorovi

Vaculík, Katarína Dr. ND RN

Kanadská naturopatická lékařka Katarina Vaculík Dr. ND RN si pozitivní vztah k přírodní medicíně postupně získala skrze osobní a pracovní zkušenosti. Dlouhodobě žila v Kanadě, kde nejdříve vystudovala jako zdravotní sestra a pracovala v nemocnici na jednotce intenzivní péče (JIP) a později na Intravenózní infuzní klinice, kde se specializovala na léčbu autoimunitních chorob pomocí biologických léků. Její neustálý zájem o anatomii a fyziologii lidského těla ji přivedl k rozhodnutí pokračovat ve svém vzdělávání, tentokrát na vysoké škole celostní medicíny v Torontu. Po dalších 4 letech intenzivního studia oboru “Naturopathic Doctor” na vysoké škole Canadian College of Naturopathic Medicine získala nejen vzdělání a titul Naturopathic Doctor (ND), ale též pochopení a respekt pro lidské tělo, mysl a duši a jejich nerozlučnost. Nalézt skutečnou podstatu problému vyžaduje detailní anamnézu a náhled do organismu a jeho všestranné propojení v širokých souvislostech. Katarina Vaculík v současné době pomáhá s rozvojem celostní medicíny i v České republice, kde žije se svým manželem a dvěma dětmi.

Základní údaje

Obtížnost
Počet lekcí 1
Délka kurzu 71 minut
Technické požadavky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter