jednotlivý kurz

Chronický únavový syndrom

Podrobnosti

Co je to chronický únavový syndrom (CHÚS) a co tento doslova „vyčerpávající“ stav způsobuje? A dá se vůbec efektivně řešit? Ponořte se do tohoto dynamického webináře s Antony Haynesem, britským nutričním terapeutem, který vám osvětlí skryté zákulisí tohoto syndromu, kterým trpí miliony lidí po celém světě

Chronický únavový syndrom se kromě silné únavy vyznačuje dalšími 60 příznaky, mezi které patří například trvalá bolest v krku, oteklé krční mandle, bolesti svalů, citlivost na zvuky, světlo, chlad či teplo, nespavost či nekvalitní spánek, bolesti hlavy, kognitivní dysfunkce, ortostatická intolerance a tvorba modřin. 

Antony do detailu rozebírá možné příčiny vzniku CHÚS, vysvětluje, jak při něm imunitní systém mění své chování a reakce a jak je ovlivněna mitochondriální tvorba energie a endokrinní (hormonální) systém. Vysvětluje implikaci řady infekcí včetně EBV, HHV-6, Candida albicans či mycoplasmy

Nejen na základě svých letitých zkušeností, ale i na základě mnoha dostupných studií (které jsou součástí prezentace) Antony posluchačům nabízí řadu informací, které mohou zlepšit jejich příznaky. Sdílí s posluchači detailní seznam testů a markerů, které je třeba individuálně zvážit při hledání příčiny. Zmiňuje rozdíly mezi různými standardními testy a vysvětluje, které z nich jsou nejefektivnější. Hovoří o nutričních doplňcích, jejich vhodnosti, a také co je třeba vědět o hořčíku, před tím, než ho začnete užívat. Vysvětlí, jakou roli v CHÚS hraje adrenální vyčerpání a proč je zdravá funkce štítné žlázy důležitá. Dotkne se i tématu nebezpečí konzumace toxických tuků a jakou roli v CHÚS hrají.

Tento odborný webinář je skvělou pomůckou nejen pro ty, kteří chronickým únavovým syndromem trpí, ale i pro studenty mediky, lékaře, praktiky a terapeuty, kteří s klienty trpícími tímto syndromem pracují. 

Co se dozvíte

 • Možné příčiny vzniku CHÚS
 • Časté ko-infekce, které tělo ještě více oslabují
 • Jak tyto příčiny ovlivňují HPA osu (osa nadlevin)
 • Který test vám ukáže přesnější výsledky
 • Proč je potřeba zlepšit tvorbu energie a jak na to
 • Nutriční podpora ke zlepšení příznaků
 • Které nutriční doplňky vykazují nejlepší výsledky
 • Doporučení zdrojů soustředících se do hloubky na další systémy, které mohou být také zasaženy

Obdržíte

 • Videonahrávku webináře v angličtině s českými titulky (přístup na 1 rok)
 • Prezentaci v pdf v českém jazyce
 • Prezentaci pdf v originále (angličtina)
 • Transkript webináře v českém jazyce
 • Odkazy na studie, knihy a další zdroje
 • Návody/vodítka jak postupovat při řešení a podpoře CHÚS

O lektorovi

Haynes, Antony, RNT

Antony Haynes RNT BA (Hons) Dip ION vede svou privátní praxi již 30 rokem a je jedním z nejzkušenějších registrovaných nutričních terapeutů ve Velké Británii. Je jedním z prvních praktiků, který již v roce 1992 implementoval do svého poradenství principy Funkční Medicíny. Skrze pravidelné přednášky a webináře Antony po celou dobu své praxe vzdělává nejen laickou veřejnost, ale i své kolegy. V klinické praxi se zaměřuje se na složité případy autoimunitních onemocnění, má velké zkušenosti s onemocněním trávicího traktu včetně SIBO, únavovým syndromem, kožními problémy a redukovanými kognitivními funkcemi. Posledních 9 let se zaměřuje na široké spektrum virových infekcí, jmenovitě na: EBV, HHV-6, VZV, HSV-1, HSV-2, HPV, parvoviry a Coxsackie viry. Je také úspěšným a ceněným autorem dvou knih o výživě. “The Insulin Factor” (vydáno v roce 2004) a “The Food Intolerance Bible” (vydáno v roce 2005). Je pravidelným hostem různých televizní a radiových pořadů. V březnu 2011 byla Antonymu prestižním magazínem CAM udělena cena “Outstanding Practice” za jeho letité předávání vědomostí a zkušeností, inspirování a motivování jak praktiků tak klientů.

Základní údaje

Obtížnost
Počet lekcí 1
Délka kurzu 65 minut
Technické požadavky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter