jednotlivý kurz

Zelené potraviny terapeuticky

Podrobnosti

V tomto webináři vám lektorka, Mgr. Karolína Kunftová, představí populární zelené superpotraviny, jako je mladý ječmen, spirulina, chlorella, mladá pšenice a další. Spektrum jejich působení je popsáno mnoha studiemi. Využívají se například pro prevenci vzniku civilizačních chorob, dyslipidemie, metabolického syndromu či k regulaci imunitního systému, a to jak jeho nedostatečnosti a častým infekcím, tak i při autoimunitních stavech. Jejich aplikace je popsána i při různých kožních obtížích, při hlubokém vyčerpání či stresu, pro podporu regenerace organismu obecně, zotavení po vyčerpávající nemoci a v mnoha dalších aspektech zdraví. 

Každá tato zelená potravina má svá specifika, jedinečnou oblast využití a potenciál vyladění našeho zdraví. Jejich popularita však také znamená, že je mnoho lidí používá nesprávně nebo kupuje nekvalitní produkty, což může přinést více škody než užitku.

Lektorka bude mluvit o aktivních látkách zelených superpotravin, jejich působení a využití v praxi a také o tom, jak si pro sebe vybrat ten správný produkt. Zabývat se bude i konkrétními příklady v terapii, indikacemi i kontraindikacemi. Připraveny jsou i zajímavosti z historie jejich používaní, například římskými gladiátory.

Na závěr semináře jsou pro vás připraveny praktické tipy spolu s recepty na terapeutické smoothie a regenerační krém.

Co se dozvíte

  • Jaké potraviny označujeme jako „zelené superpotraviny“
  • Co z nich dělá superpotraviny
  • Jaké účinné látky obsahují a jaké jsou mezi nimi rozdíly
  • Jak pro sebe vybrat ty nejvhodnější
  • Proč pomáhají především v prevenci vzniku civilizačních onemocnění
  • Recept na zdravé smoothie a terapeutický krém

Obdržíte

  • Videonahrávku webináře v českém jazyce (přístup na 1 rok)
  • Prezentaci v pdf v českém jazyce

O lektorovi

Kunftová, Karolína, Mgr.

Karolína nejprve vystudovala přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, kde ji nejvíce nadchla biologie a fyziologie člověka i botanika. V posledním roce studia si vybrala studijní pobyt v holandském Maastrichtu, kde se věnovala oboru Public Health and Health Management. Poté pracovala v oblasti fyzio-fitness a současně jako HR managerka v IT firmách. Až v roce 2016 objevila naturopatii a ta ji změnila život. Vystudovala dvoj-obor Klinická nutriční medicína a Západní fytoterapie na Škole Klinické Naturopatie. Od roku 2018 se věnuje své naturopatické praxi. Ráda se neustále vzdělává a experimentuje, aby mohla svým klientům i studentům Školy Klinické Naturopatie být dobrou průvodkyní na cestě ke zdraví. V roce 2020, díky své mentorce Kateřině Boesenberg BHSc. ND, Karolína převzala kliniku Naturopathic Solutions v Praze, která je od roku 2022 zároveň klinikou studentskou. Karolína se také věnuje propagaci naturopatie na živo i v online světě.

Základní údaje

Obtížnost
Počet lekcí 1
Délka kurzu 60 minut
Technické požadavky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter