jednotlivý kurz

Hypotyreóza

Podrobnosti

V tomto webináři se s Dr. Katarinou Vaculik, kanadskou naturopatickou lékařkou, ponoříte do detailního fungování štítné žlázy a aspektů, které ke vzniku hypotyreózy a Hashimotovy tyreoitidy přispívají.
Dr. Vaculik v detailu hovoří o charakteristikách jednotlivých markerů a enzymů, které jsou zahrnuty ve správném fungování štítné žlázy. Vysvětluje, proč při stavech hypo- a hypertyreózy nejde pouze o hormony, které běžně měříme, ale i o aktivitu jednotlivých enzymů a správné hodnoty minerálů a stopových prvků. Hovoří o subklinických stavech nerovnováhy a jak ve v krevním testu rozpoznat. Upozorňuje na jiné stavy nerovnováhy, které svými příznaky hypotyreózu napodobují, vysvětluje konvenční léčbu farmaceutiky, hovoří o přírodních výtažcích štítné žlázy a jejich účinnosti, suplementaci specifickými doplňky stravy a fytoceutiky, které zdraví štítné žlázy přirozenou cestou podporují. Vysvětluje rizika leptinové resistence, inzulinové resistence, LPS a dalších. 
 

Co se dozvíte

 • detailní metabolismus štítné žlázy a co způsobuje změny jednotlivých markerů
 • běžné a subklinické výsledky hypotyreózy, Hashimotovy nemoci a hypertyreózy – co brát v potaz
 • jak enzymy štítné žlázy zasahují do metabolismu T3 a T4 a jak znalost jejich aktivity může zlepšit klinický výsledek
 • jaké stavy ovlivňují enzymy a markery štítné žlázy
 • jaké stavy napodobují hypotyreózu
 • konvenční léčba – výhody a možné nedostatky
 • nutriceutika a fytoceutika včetně rozsahu terapeutického dávkování
 • další aspekty zdraví štítné žlázy

Obdržíte

 • Videonahrávku webináře v angličtině s českými titulky (přístup na 1 rok)
 • Prezentaci v pdf v českém jazyce
 • Prezentaci pdf v originále (angličtina)
 • Transkript webináře v českém jazyce

O lektorovi

Vaculík, Katarína Dr. ND RN

Kanadská naturopatická lékařka Katarina Vaculík Dr. ND RN si pozitivní vztah k přírodní medicíně postupně získala skrze osobní a pracovní zkušenosti. Dlouhodobě žila v Kanadě, kde nejdříve vystudovala jako zdravotní sestra a pracovala v nemocnici na jednotce intenzivní péče (JIP) a později na Intravenózní infuzní klinice, kde se specializovala na léčbu autoimunitních chorob pomocí biologických léků. Její neustálý zájem o anatomii a fyziologii lidského těla ji přivedl k rozhodnutí pokračovat ve svém vzdělávání, tentokrát na vysoké škole celostní medicíny v Torontu. Po dalších 4 letech intenzivního studia oboru “Naturopathic Doctor” na vysoké škole Canadian College of Naturopathic Medicine získala nejen vzdělání a titul Naturopathic Doctor (ND), ale též pochopení a respekt pro lidské tělo, mysl a duši a jejich nerozlučnost. Nalézt skutečnou podstatu problému vyžaduje detailní anamnézu a náhled do organismu a jeho všestranné propojení v širokých souvislostech. Katarina Vaculík v současné době pomáhá s rozvojem celostní medicíny i v České republice, kde žije se svým manželem a dvěma dětmi.

Základní údaje

Obtížnost
Délka kurzu 51 minut
Hodnocení / certifikát Ano
Technické požadavky

Pro odborníky

Dostupné pouze pro přihlášené odborníky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter