jednotlivý kurz

Osteoporóza

Podrobnosti

Osteoporóza je systémové metabolické onemocnění skeletu, kterým trpí převážně ženy v menopauze, ale přibývá i osob se sekundární osteoporózou vyvolanou užíváním imunosupresivních léků, kortikoidů a řadou dalších farmaceutik. V České republice osteoporózou trpí zhruba 800 000 obyvatel. Neléčená osteoporóza může pro klienta představovat značné a doživotní omezení životního stylu.

V tomto webináři vám Christine Bailey, MSc. ukáže funkční přístup řešení a prevence tohoto stále častějšího zdravotního problému, kterému lze z větší části předejít. Kromě detailního vysvětlení signalizačních procesů a metabolických aspektů hovoří o klinické aplikaci – správném výběru testů, stravovacích faktorech, aplikaci klíčových živin a nutriceutik a také nutných úpravách životního stylu. Vysvětlí problematiku sóji, konzumace kravského mléka, bílkovin a jakou roli v prevenci či vzniku osteoporózy hrají. Detailně popíše působení jednotlivých minerálů a vitaminů a dalších složek, které je třeba z klinického hlediska vzít v potaz. Soustředí se na roli metabolismu či osy kosti - střeva ve zdraví kostí a řadu dalších aspektů a komplexně tak uchopuje problematiku, která podle odhadů trápí 50 % žen v menopauzálním věku. 
 

Co se dozvíte

 • Biochemie a signalizační procesy, které hrají roli ve zdraví kosti a proč je potřeba je klinicky znát
 • Rizikové faktory vzniku osteoporózy (OP)
 • Základní příčiny vzniku OP a další zúčastněné faktory (OP není jen hormonální pokles)
 • FM osy, které je třeba mít v rovnováze
 • Testování
 • Strava, nutriceutika, fytoceutika a další živiny pro prevenci OP
 • Specifické úpravy životního stylu

Obdržíte

 • Videonahrávku webináře v angličtině s českými titulky (přístup na 1 rok)
 • Prezentaci v pdf v českém jazyce
 • Prezentaci v pdf v originále (angličtina)
 • Transkript webináře v českém jazyce
 • Odkazy a zdroje (součást prezentace)

O lektorovi

Bailey, Christine, MSc.

Christine Bailey, MSc. je ve Velké Británii oceněnou registrovanou odbornicí na výživu (BANT) a zdravé stravování. Od roku 1999 je také kuchařkou a autorkou. S vášní pro tvorbu delikátních a výživných receptů má Christine pověst člověka, který dokáže nadchnout ostatní pro zdravé, opravdové jídlo. Christine má hluboké akademické a vědecké základy – získala dva bakalářské tituly, jeden magisterský, dále pokračovala v postgraduálním vzdělávání ve výživě a kuchařském vzdělávání. Je držitelkou plné kvalifikace ve Funkční Medicíně. Je vyhledávanou konzultantkou mnoha společností a přispěvovatelkou do celostátního tisku. Pořádá lekce “Výživného vaření” včetně populárních lekcí pro děti. Vyvíjí nové recepty a produkty pro široké spektrum společnosti, pravidelně se objevuje v médiích diskutujících na téma stravy, výživy a fitness. Při své práci výživové konzultantky Christine používá EBM (vědecký výzkum založený na důkazech), neustále monitoruje nové studie a publikace, které se objevují v médiích. Pevně věří v co nejjednodušší cestu a zaměřuje se na výživově skutečně hodnotnou stravu. ”Výživa by neměla být komplikovaná”, říká. “Není to o dělání velkých změn nebo následování výstředních diet. Naprosto dostačující je v průběhu času krok po kroku měnit stravovací návyky a budovat zdravý způsob života.”

Základní údaje

Obtížnost
Délka kurzu 103 minut
Hodnocení / certifikát Ano
Technické požadavky

Pro odborníky

Dostupné pouze pro přihlášené odborníky

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Ať máte vše z první ruky.
chci odebírat newsletter